« Nieznajoma dziewczyna » w reż. braci Jean-Pierre’a i Luca Dardenne w Gliwicach i Pszczynie

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością informuje...

Dwie projekcje filmu « Nieznajoma dziewczyna » w reż. braci Jean-Pierre’a i Luca Dardenne w Gliwicach i Pszczynie, w ramach Festiwalu Frankofonii w Polsce

W ramach Miesiąca Frankofonii film « Nieznajoma dziewczyna » (1 godz. 45 min), najnowsze dzieło braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy w Cannes, zostanie wyświetlony podczas dwóch pokazów dla młodzieży na Śląsku. W dniu 29 marca film obejrzą studenci w Kolegium Nauk Społecznych ii Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaś 10 kwietnia ostatni film braci Dardenne obejrzy młodzież z Klas Frankofońskich na Śląsku w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie. Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie wspiera te wydarzenia.

« Nieznajoma dziewczyna » to trzymająca w napięciu opowieść o lekarce, która przyczynia się do śmierci niezidentyfikowanej imigrantki. Film kręcony był w belgijskim Liège i okolicach.
Scenariusz i reżyseria: Jean-Pierre i Luc Dardenne
Obsada: Adèle Haenel (Jenny), Louka Minelli (Bryan), Jérémie Renier (ojciec Bryana), Olivier Bonnaud (Julien), Olivier Gourmet (praktykant), Christelle Cornil, Fabrizio Rangione, Thomas Doret

OPIS FILMU: Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi - ale już po godzinach pracy - zapuka pewna młoda kobieta... Jenny nie otworzy, a nazajutrz, na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tajemniczej kobiety. Teraz - trapiona wyrzutami sumienia - Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.

Pokazywany w Konkursie Głównym MFF w Cannes film "Nieznajoma dziewczyna" braci Dardenne nie jest jednak kryminałem, choć znajdują się w nim mroczne wątki. Dardenne'owie portretują zamknięte środowisko lekarskie, skupione wokół swojej pracy, nawet czas wolny spędzające we własnym gronie. Tymczasem obok świata, w którym ludzie za konsultację lekarską płacą grube setki euro, rozgrywają się wydarzenia dramatyczne, a przypadkowa śmierć tytułowej nieznanej dziewczyny pozwala zajrzeć do środowiska, z którego istnienia mało kto zdaje sobie sprawę. A może Dardenne'owie opowiadają tak naprawdę o znaczeniu przypadku w naszym życiu, winie i odpowiedzialności?
To kolejny wielki film tych belgijskich twórców!

Więcej informacji o filmie: http://www.filmweb.pl/film/Nieznajoma+dziewczyna-2016-745336 

              http://www.lesfilmsdufleuve.be/la-fille-inconnue/


Copyright: © materiały prasowe Aurora Films

 

Délégation Wallonie-Bruxelles
Ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa
Téléphone: 00 48/ 22 583 70 01
Facebook : www.facebook.com/DWBvarsovie
Email: walbru@varsovie.pl
www.wbi.be/varsovie