warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Luty 2011

KONKURS „ON Y VA !” NA STRONĘ INTERNETOWĄ

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na stronę internetową w języku francuskim lub polskim ułatwiającym naukę języka francuskiego. Konkurs adresowany jest do uczniów uczących się języka francuskiego wszystkich etapów edukacyjnych, którzy pragną rozwijać umiejętności tworzenia interaktywnych stron www oraz doskonalić znajomość języka francuskiego.

 

Konkurs na plakat „Mobilna młodzież”

Masz od 15 do 25 lat? Mieszkasz w Polsce? Zaprojektuj plakat promujący mobilność edukacyjną młodych ludzi w Unii Europejskiej i wygraj jedną z trzech nagród: iPod Touch, aparat cyfrowy lub kamerę. Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się 4 marca br. w godz. 14.00–16.00 podczas ogólnopolskiej konferencji „Mobilna młodzież” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Je découvre la Belgique - konkurs dla licealistów i gimnazjalistów

Zapraszam do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu na komiks Je découvre la Belgique!
Konkurs skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, z województwa śląskiego oraz uczniów należących do Klas Frankofońskich na Śląsku.
Prace należy przesyłać do 7 kwietnia 2011. Szczegółowe informacje, w załączonym regulaminie.

 

 

FRANKOFONIADA 2011 - KONKURS DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Zapraszamy uczniów gimnazjów uczestniczących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku” do wzięcia udziału w konkursie Frankofoniada 2011. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie czytelnego zgłoszenia na adres Gimnazjum nr 1 do 4 marca 2011.

 

Warsztaty: Utiliser les multimédia en classe de FLE, découvrir des ressources en ligne et les didactiser

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na warsztaty: Utiliser les multimédia en classe de FLE, découvrir des ressources en ligne et les didactiser. Warsztaty odbędą się dnia 19 lutego 2011 roku (sobota) w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu przy ul. Jagiellońskiej 21 (tel. 327870101) w godzinach od 9:30 do 16:00, a poprowadzi je pan THOMAS LAIGLE - attaché ds. współpracy edukacyjnej w Ambasadzie Francji.