warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Październik 2012

Wizyta nowego Delegata Regionu Walonia-Bruksela

Szanowni Państwo,

W dniach od 22 do 24 października 2012 roku będziemy gościć na Śląsku nowego Delegata Regionu Walonia-Bruksela w Polsce pana Francka Pezzę.

W środę, 24 października o godzinie 15.00 na spotkanie z Delegatem zapraszamy nauczycieli, członków stowarzyszenia „Europa Języków i Kultur” oraz uczestników projektu Klasy Frankofońskie na Śląsku do I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie.

Seminarium kontaktowe programu eTwinning - Belfast, Wielka Brytania (22-24.11.2012)

Zapraszamy nauczycieli z gimnazjów (wiek uczniów 13-16 lat) do udziału w seminarium kontaktowym o tematyce marynistycznej. Podczas szkolenia zostaną przedstawione założenia i dostępne narzędzia programu. Celem warsztatów jest poznanie eTwinningu, znalezienie partnera do współpracy oraz zaplanowanie i zarejestrowanie projektu eTwinning.

Warsztat Doskonalenia Zawodowego programu eTwinning - Poitiers, Francja (16-18.11.2012)

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i języków obcych (znających język francuski) ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztacie programu eTwinning. Podczas szkolenia zostaną przedstawione założenia i dostępne narzędzia programu. Celem warsztatów jest poznanie eTwinningu, znalezienie partnera do współpracy oraz zaplanowanie i zarejestrowanie projektu eTwinning z wykorzystaniem dźwięku i obrazu.

Polskie Biuro Eurydice przedstawia

W jakim kraju uczniowie rozpoczynają naukę języka obcego w wieku trzech lat? Jakie języki obce są najczęściej nauczane w szkołach w Europie? Czy uczniowie europejscy używają języka obcego w trakcie lekcji?

Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w najnowszej publikacji Eurydice Key Data on Teaching Languages at School in Europe 2012 (“Kluczowe dane o nauczaniu języków obcych w szkołach w Europie 2012”).

Zapraszamy do lektury publikacji oraz streszczenia w języku polskim. 

Międzynarodowa Szkoła Nauk Politycznych

Pierwszy międzynarodowy ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej szkolący przyszłe kadry państwowe i pracowników firm zagranicznych w Katowicach zaprasza na studia stacjonarne II stopnia w roku akademickim 2012/2013.

Trzy filmy z Belgii frankofońskiej na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym (WFF)

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza...

Trzy filmy z Belgii frankofońskiej na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym (WFF)

Podczas 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego polskiej publiczności zostaną zaprezentowane trzy nowe filmy z Belgii frankofońskiej (Walonia-Bruksela). Dwa z nich zostały zakwalifikowane do konkursów festiwalowych: « Tango Libre » reż. Frédéric Fonteyne (Konkurs Międzynarodowy) i « Atomy » reż. Arnaud Dufeys (Konkurs Filmów Krótkometrażowych).