warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Kwiecień 2013

Druga edycja Maratonu Fotograficznego w Polsce

Jeśli jesteście zafascynowani fotografią wystawcie swoją kreatywność na próbę, uczestnicząc w drugiej polskiej edycji konkursu Maraton Fotograficzny organizowanego przez Instytut Francuski!
1 czerwca 2013 zaopatrzcie się w aparat fotograficzny i wyruszcie ze swoimi znajomymi na ulice waszych miast, dwudziestu polskich miast, uczestniczących w tym przedsięwzięciu.

Konkurs jest skierowany do Polaków w wieku powyżej 14 lat, entuzjastów języka francuskiego i kultury Francji oraz pasjonatów fotografii.

PLUS PRES DE LA CULTURE FRANCAISE

Konkurs : « Plus près de la culture française » skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu Śląska.
Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie recenzji filmu, płyty, wystawy, książki lub też innego, dowolnie przez nich wybranego, francuskiego wydarzenia kulturalnego.

TERMIN SKŁADANIA PRAC: 7 czerwca 2013 roku. (Termin wpłynięcia prac na adres pocztowy i mailowy).  

Zaproszenie Petite-France.pl

Szanowni Państwo, drodzy nauczyciele języka francuskiego i miłośnicy Francji,

Co miesiąc nowości, promocje, konkursy na Facebooku i wkrótce blog, który sprawi, iż będzie Państwo mieli dostęp do prawdziwego biuletynu informacyjnego z Francji.

Festiwal Nauki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

Studenci Literaturoznawczego Koła Naukowego Assososno wraz z opiekunami naukowymi serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w Festiwalu Nauki, który odbędzie się 24 kwietnia 2013 w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w Sosnowcu, przy ul. Grota Roweckiego 5.

Skuteczne sposoby uczenia wypowiedzi ustnej w języku francuskim - Kolegium Języków Obcych Poliechniki Śląskiej w Gliwicach, 23 kwietnia 2013

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na warsztaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie-Europa Języków i Kultur we współpracy z Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Przedstawicielstwem Walonii-Brukseli w Warszawie. Poprowadzi je pan OLIVIER HAMBURSIN - wykładowca z Wolnego Instytutu Marie HAPS w BRUKSELI, w BELGII.

Temat szkolenia: Skuteczne sposoby uczenia wypowiedzi ustnej w języku francuskim – refleksja nad teorią i praktyką.

Warsztaty odbędą się 23 kwietnia 2013 roku (wtorek) w godzinach od 13.00 do 19.00 w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. Bojkowska 37.

Konferencja metodyczna - 13 kwietnia 2013 Pszczyna

Serdecznie zapraszamy na konferencję metodyczną, która dobędzie się 13 kwietnia 2013 w Pszczynie w Zespole Szkół Ogólnokształcących, ul. 3 Maja 7, o godzinie 10:00-12:00.