warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Maj 2013

Zapraszamy na seminarium poświęcone nauczaniu przedmiotów zawodowych z dziedziny hotelarstwa i turystyki.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na seminarium organizowane przez Ambasadę Francji w Polsce, Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur oraz grupę Accor reprezentowaną przez hotel NOVOTEL w Katowicach, poświęcone nauczaniu przedmiotów zawodowych    
z dziedziny hotelarstwa i turystyki. Pismo przewodnie pani MIREILLE CHEVAL - attachée ds. współpracy edukacyjnej Ambasady Francji w załączniku. Warsztaty w języku francuskim poprowadzi pan HELMUT RENNER - dyrektor Centrum Języków Specjalistycznych (CEBS) w AUSTRII. 

Zapraszamy na warsztaty z przedstawicielami Quebeckiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Kanadzie.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego oraz studentów na warsztaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków   i Kultur we współpracy z Dyrekcją Liceum nr 5 w Gliwicach. Poprowadzą je Pani Geneviève DUCHARME i pan Marc-Albert PAQUETTE z Quebeckiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego
w Kanadzie.

Styles d’apprentissage et activisation en classe avec la serie Francofolie express.

Zdjęcia z Konferencji Metodycznej Wydawnictwa Szkolnego PWN w I LO im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie, które było organizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur w ramach projektu Klasy Frankofońskie na Śląsku.
Prowadzenie: Sebastien Ducourtioux
Organizatorki: Edyta Wojciech, Kinga Zroska-Lisowski
Reprezentantka wydawnictwa: Beata Wądolny
- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

RELACJA Z AIX EN PROVENCE

 

ZOBACZ RELACJĘ ZE STAŻU JĘZYKOWO-KULTUROZNAWCZEGO W AIX EN PROVENCE

(kliknij na zdjęcie)

Techniki pracy na lekcjach projekty interdyscyplinarne oraz dynamiczne nauczanie słownictwa i fonetyki na lekcjach języka francuskiego.

 Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na szkolenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur we współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 15 w Łodzi oraz Ambasadą Francji w Polsce w ramach projektu: Łódzkie bardziej francuskie (lektora języka francuskiego w województwie łódzkim). Warsztaty odbędą się 18 maja 2013 roku (sobota) w Publicznym Gimnazjum nr 15 w ŁODZI
 

FRANKOFONIA W WODZISŁAWIU ŚL.

 

ZOBACZ FRANKOFONIĘ W WODZISŁAWIU ŚL.

Nauka z ePals: Języki to potęga.

Nauka z ePals: Języki to potęga. Wspólnie z rówieśnikami z licznych zakątków świata, uczniowie maja możliwość tworzyć wspólne projekty ucząc się języków obcych. ePals jest największą interaktywną i darmową platformą edukacyjną liczącą ponad 9 milionów uczestników z całego świata gromadząca ponad 1500 projektów z dziedziny nauki ścisłej, języków, kultury i sztuki. 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJKIEM

Konkurs Spotkanie z Mikołajkiem jest adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Konkurs składa się z części pisemnej, czyli testu, i części ustnej, w języku polskim. Konkurs odbędzie się w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. Bojkowska 37, w dniu 6 czerwca 2012 r. o godzinie 9.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 24 maja 2013 r