warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Luty 2014

Projekcja filmu „Rien à déclarer”

Drodzy nauczyciele i uczniowie,
W czwartek, 20.03.2014 o godz. 12.30 w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu „Rien à déclarer” (Nic do oclenia) dla uczniów Klas Frankofońskich z Pszczyny.
 

Jak szukać partnera projektu i jak nawiązać kontakty ze szkołami z językiem francuskim oraz Metody dynamicznego nauczania

Szanowni Dyrektorzy,  Nauczyciele Romaniści,
Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na VII SZKOLENIE "ŁODZKIE BARDZIEJ FRANCUSKIE" organizowane przez Ambasadę Francji w Polsce we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi oraz Polskim Stowarzyszeniem- Europa Języków i Kultur. 1 marca 2014 roku (sobota) w godz. od 9.30 do 16.30  w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w ŁODZI. 

Seminarium kontaktowe dla nauczycieli historii

Cel seminarium: bliższe poznanie programu eTwinning, znalezienie partnera do współpracy oraz zaplanowanie i zarejestrowanie projektu eTwinning.

Grupa docelowa: nauczyciele historii i WOS pracujący z uczniami w wieku 14 – 18 lat, osoby początkujące w programie eTwinning.

Miejsce: Bonn, Niemcy                        Język: angielski

Ogólnopolski konkurs na logo koszulki promującej naukę języka francuskiego

Cel : konkurs ma na celu popularyzację języka francuskiego oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży

Adresaci konkursu :
Klasy V/VI SP, Gimnazjum i Liceum/Technikum
Dla finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe-dysk zewnętrzny 500 GB, iPod Shuffle, pendrive'y (4-32 GB), słuchawki, płyty ZAZ, albumy i inne niespodzianki prosto z Francji :) 

ERASMUS+ Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku rusza program Erasmus+, wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie. Nawet 5 milionów młodych ludzi, studentów i dorosłych zdobędzie doświadczenie i umiejętności, studiując, szkoląc się lub odbywając wolontariat za granicą w ramach programu Erasmus+.