warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Marzec 2014

Spotkanie we Wrocławiu z Panem Franckiem Pezzą, Delegatem Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii - Brukseli w Warszawie.

Szanowni Dyrektorzy, drodzy Nauczyciele języka francuskiego,

Z ogromną radością zapraszamy na spotkanie z Panem Franckiem Pezzą, Delegatem Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii - Brukseli w Warszawie.
Spotkanie, połączone ze szkoleniem na temat belgijskiego komiksu frankofońskiego i dyskusją na temat projektu promowania języka francuskiego i kultury frankofońskiej w szkołach Dolnego Śląska, odbędzie się w czwartek 10 kwietnia 2014 r.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu Dis-moi 10 mots …à la folie 2014

Drodzy uczniowie i studenci, uczestnicy konkursu 10 MOTS.

Zapoznajcie się z  wynikami ogólnopolskiego konkursu Dis-moi 10 mots …à la folie 2014.
Laureatom serdecznie gratulujemy! Uczestnikom konkursu życzymy wielu ciekawych chwil w przygodzie z językiem francuskim i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Dis-moi dix mots już za rok.

Szkolenie nauczycieli języka francuskiego w Legnicy

Tym razem, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Haliny Tamioły oraz naszej Koleżanki, nauczycielki języka francuskiego, Renaty Zając, gościć będziemy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy.

Organizację spotkania wspiera Delegacja Walonii- Brukseli w Warszawie, Ambasada Francji w Polsce, a także Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur.
 

Bezpłatne pokazy komedii « Nic do oclenia » w reż. Dany’ego Boon w Warszawie, Białymstoku, Pszczynie i Gliwicach

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela z przyjemnością zaprasza...

Z okazji Święta Frankofonii Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie serdecznie zaprasza na bezpłatne pokazy komedii « Nic do oclenia » w reż. Dany’ego Boon (1 godz. 48 min.), 

I edycja Konkusu Czytania Tekstów w Języku Francuskim La Lecture – Plaisir Pur!

   Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych Województwa Śląskiego na:

I edycję Konkusu Czytania Tekstów w Języku Francuskim          
La Lecture – Plaisir Pur!

organizowanego wspólnie przez Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach.

Belgijskie restauracje na Frankofońskiej Trasie Smaki Świata w Warszawie

 

 

 

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela z przyjemnością informuje...

Projekt Frankofońskiej Trasy Smaków Świata jest nowością w programie tegorocznego Święta Frankofonii w Warszawie. 30 restauracji partnerskich oferuje w marcu specjalne frankofońskie menu oraz mnóstwo atrakcji, konkursów, koncertów i spotkań. W konkursie głównym kuszą atrakcyjne nagrody.

TYDZIEŃ JĘZYKA FRANCUSKIEGO I FRANKOFONII od 15 do 23 marca 2014 r.

Międzynarodowy Dzień Frankofonii oraz Tydzień Języka Francuskiego - obchodzone corocznie w okolicach 20 marca – to spotkanie pasjonatów kultur krajów francuskojęzycznych i języka francuskiego.

Marzec jest też okazją do zaprezentowania różnych projektów zrealizowanych w ramach konkursu « Dis-moi… dix mots ».