warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Październik 2016

Restart serii komiksowej « Lucky Luke » z okazji jej 70-lecia!

FrankoFilm - Zielona Góra 2017

FrankoFilm - Zielona Góra, Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, pod patronatem Rafaela Lewandowskiego, zaprasza uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz inne zainteresowane osoby do zrealizowania krótkiego filmu z poprawnymi dialogami w języku francuskim i napisami w języku polskim na temat „Recykling”, traktowany dosłownie i w przenośni.

Szkolenie: Współpraca instytucjonalna w zakresie promocji języka francuskiego, certyfikacji międzynarodowej DELF oraz rozwój kariery zawodowej uczniów dzięki projektom transwersalnym w języku francuskim.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na szkolenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur oraz Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej - we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce oraz Wallonie-Bruxelles International. Szkolenie odbędzie się 22 października 2016 r. Kolegium Języków Obcych - Politechnika Śląska w Gliwicach ul. Hutnicza 9-9A

Wystawa TEXTIFOOD - moda i design inspirowane naturą

Podróże żyrafy Nali

Od 11 października 2016 roku, w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:15 zapraszamy do wysłuchania na falach Polskie Radio Dzieciom audycji przeznaczonej dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat o przygodach żyrafy Nali, która wybrała się w podróż przez kraje frankofońskie w towarzystwie swojego przyjaciela papugi Paco. 

Nowy projekt Polskiego Stowarzyszenia ELC

Polskie Stowarzyszenie – Europa Języków i Kultur przystąpiło do nowego projektu w ramach programu Erasmus + : EMECOE czyli Asociación estratégica para Mejorar la Enseñanza de la Comunicación Oral en centros de lenguas Europeos – (Strategiczna współpraca mająca na celu polepszenie nauczania komunikacji werbalnej w centrach języków w Europie). 

Promocje w Edukatorze


Zapraszamy do odwiedzenia strony księgarni francuskiej EDUKATOR i zapoznania się z ofertą promocyjną.

RFI Savoirs - Les clés pour comprendre le monde en français

Dowiedz się więcej o świecie po francusku. 1000 artykułów i dossier do Waszej dyspozycji. Nagrania AUDIO z transkrypcją, ćwiczenia pogrupowane tematycznie.