warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Listopad 2016

Le DELF 100 %

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Księgarni Wydawnictw Francuskojęzycznych EDUKATOR a w szczególności z nowościami wydawnictwa Didier z serii 100 % FLE

L'actualité d'Apprendre et enseigner le français avec TV5MONDE

Les dernières actualités pour le mois de novembre. Au sommaire : Histoire : centenaire 1914-1918 (des dossiers pour la classe) / Se préparer au TCF avec TV5MONDE (nouvelle série d'entraînement) / TIVI5MONDE (un site pour les enfants) 

NOC KINA FRANCUSKIEGO + KONCERT

Kino Światowid Katowice zaprasza 25 listopada o godz. 22.15 na Recital akordeonowy muzyki francuskiej w wykonaniu Pawła Cieplaka oraz na Noc kina francuskiego z filmami: "Odyseja" i "Tancerka"

 

X Mikołajkowe dyktando z języka francuskiego

Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w dziesiątej edycji Mikołajkowego dyktanda z języka francuskiego.
Dyktando odbędzie się 12 grudnia 2016 r. o godz. 10:00 w siedzibie Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

KONCERT KOLĘD W JĘZYKU FRANCUSKIM

Gimnazjum nr 2 w Ustroniu, Gimnazjum nr 4 (ZS nr 3) w Skoczowie i II LO im. M. Kopernika w Cieszynie serdecznie zapraszają na IX edycję Koncertu Kolęd w języku francuskim.
Koncert odbędzie się 10 stycznia 2017 r. o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 2 grudnia 2016 r.

Przykłady wykorzystania frankofońskiej (para)literatury belgijskiej na lekcjach języka francuskiego

W dniach 25-27 listopada 2016 serdecznie zapraszamy zainteresowanych do Centrum Szkoleniowego ORE w Sulejówku na szkolenie które poprowadzi wykładowca Luc Canautte

Apprendre et pratiquer le français avec l’Espace virtuel !

Créez votre compte gratuitement et apprenez, révisez, testez vos connaissances simplement, grâce à plus d’un millier d’exercices autocorrectifs, des vidéos courtes et dynamiques, et tous nos manuels numériques et cahiers interactifs.

„Honey, I’m home – Miodzie, jestem domem” - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY


Organizatorzy: Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Goethe-Institut, Katedra Unesco UJ

Focus Apprendre et enseigner avec TV5MONDE

Voici les dernières actualités :
- Les légendes mythologiques (des animations vidéos)
- Mieux se comprendre (8 séries d'exercices B1)
- Connexion en cours (une websérie exclusive)

"Dis-moi dix mots" - Edition 2016-2017