warning: Creating default object from empty value in /modules/montharchive/montharchive.module on line 634.

Styczeń 2017

Podróże żyrafy Nali

W każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:15 zapraszamy do wysłuchania na falach Polskie Radio Dzieciom audycji adresowanej przede wszystkim do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Śledząc przygody Nali, dzieci będą razem z tą sympatyczną żyrafą poznawały francuskie słowa i wyrażenia oraz nauczą się piosenek i rymowanek.

Edition 2016-2017 : "Dis-moi dix mots sur la Toile"

Przypominamy, że zapisy trwają do
31 stycznia 2017 !

 

Le concours d’écriture : « Faites voyager vos histoires dans l’espace »

Le concours d’écriture « Faites voyager vos histoires dans l’espace » propose aux enfants, adolescents et jeunes adultes francophones à imaginer une suite au voyage du Petit Prince.

Les fiches pédagogiques

À voir absolument sur la page: Apprendre et enseigner le français / Outils / Projet professionnel francophone

http://www.institutfrancais.pl/fr/evs/cty/projet-professionnel-francophone

Konkurs nasz projekt eTwinning 2017

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami portalu eTwinning:
- Ogólnopolski konkurs Nasz projekt eTwinning 2017
- e-Ferie 2017
- Kursy internetowe
- Future Classroom lab
- 7 LUTEGO - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Wystawa fotograficzna « Toujours l’aurore » Jean-François Spricigo (Walonia-Bruksela)

IV Pszczyński Festiwal Współczesnej Piosenki Frankofońskiej

  „JE TE CHANTE À TRAVERS LES VILLES”  - EDYCJA IV 21 lutego2017
Publiczne Gimnazjum nr 1, III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie, Urząd Miasta Pszczyna oraz Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur mają zaszczyt i przyjemność zaprosić, za Państwa pośrednictwem, uczniów gimnazjów i liceów na kolejną, czwartą już Edycję Pszczyńskiego Festiwalu Współczesnej Piosenki Frankofońskiej. Szczegóły w zakładce PIOSENKA

L’ouverture de plusieurs MOOC dédiés à l’orientation professionnelle

La plateforme FUN, lancée il y a 3 ans, propose des MOOC dans tous les domaines ! A partir de janvier 5 nouveaux MOOC ouvrent, à destination des lycéens pour les aider dans leurs choix d’orientation post-bac. Les MOOC proposent des cours, des exercices, des vidéos, mais aussi des espaces d’échange avec les autres participants et avec les équipes pédagogiques.

FrankoFilm - Zielona Góra 2017

FrankoFilm - Zielona Góra, Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, pod patronatem Rafaela Lewandowskiego, zaprasza uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz inne zainteresowane osoby do zrealizowania krótkiego filmu z poprawnymi dialogami w języku francuskim i napisami w języku polskim na temat „Recykling”, traktowany dosłownie i w przenośni.

Rendez-vous en France

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami turystycznymi z Francji. Wśród nich świąteczne animacje w Paryżu, zimowe atrakcje w Pirenejach i wiele innych!