Festiwal on-line belgijskiego filmu frankofońskiego!

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością informuje...

 

Festiwal on-line belgijskiego filmu frankofońskiego!

 

Festiwal on-line belgijskiego filmu frankofońskiego zorganizowały Wallonie-Bruxelles Images i Wallonie-Bruxelles International we współpracy z Festiwalem Scope z okazji 50-lecia finansowania belgijskiego kina frankofońskiego. Potrwa on od 22 marca do 30 czerwca 2018 roku.

Wydarzenie to skierowane jest do wielbicieli kina i kultury Belgii frankofońskiej. Od 22 marca można uczestniczyć w festiwalu, który odbywa się na stronie internetowej: www.festivalscope.com.

 

Prezentuje on 15 filmów wybranych przez Festiwal Scope, wśród których są produkcje krótko i długometrażowe, filmy fabularne i dokumentalne. Wśród proponowanych tytułów znalazły się « Toto bohater » (Toto le héros) w reż. Jaco Van Dormaela (Złota Kamera w Cannes i nagroda Cezara za najlepszy film zagraniczny w 1991 roku), słynny film « Panika w wiosce » (Panique au village) w reż. Stéphane’a Aubier i Vincenta Patar, a także filmy bardziej klasyczne, jak chociażby « Jeanne Dielman » w reż. Chantal Akerman.

 

Twórczość młodych reżyserów również będzie prezentowana na festiwalu. Rachel Long, twórczyni filmu « Baden Baden » przedstawi film krótkometrażowy « Dla ciebie stoczę bitwę » (Pour toi je ferai la bataille) . W programie znalazły się też wielokrotnie nagradzane filmy krótkometrażowe : « Kapitalistis » w reż. Pablo Munoz Gomeza i « May Day » w reż. Oliviera Magis i Fedrika De Beul.

 

Celem festiwalu jest ukazanie bogactwa belgijskiego kina frankofońskiego oraz szeroka prezentacja różnorodnych gatunków filmowych, takich jak: fantastyka, film społeczny, realizm, film animowany, kino eksperymentalne, film kryminalny czy komedia.

 

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 500 na każdy film.

 

Więcej informacji : www.festivalscope.com/all

http://www.wbi.be/fr/news/news-item/festival-ligne-du-film-belge-francophone#.WrJvqGrOWUk


© Wallonie-Bruxelles International, Wallonie-Bruxelles Images, le Festival en ligne du Film belge francophone