Spotkania z belgijskim pisarzem Thomasem Gunzigiem oraz spektakl « Chez ces gens-là »

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza...

 

Spotkania z belgijskim pisarzem Thomasem Gunzigiem oraz spektakl « Chez ces gens-là »

inspirowany zbiorem opowiadań « Assortiment pour une vie meilleure » Thomasa Gunziga,

w wykonaniu frankofońskiej trupy teatralnej Uniwersytetu Jagiellońskiego Les Capricieuses,

w Krakowie

 

Frankofońska trupa teatralna Uniwersytetu Jagiellońskiego Les Capricieuses z przyjemnością zaprasza na przedstawienia sztuki teatralnej « Chez ces gens-là », autorstwa studentów zainspirowanych zbiorem opowiadań « Assortiment pour une vie meilleure » (Recepta na lepsze życie) Thomasa Gunziga. Z tej okazji jeden z najbardziej znanych belgijskich pisarzy współczesnych przyjedzie do Krakowa, gdzie obejrzy spektakl, spotka się z publicznością i czytelnikami oraz studentami Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kalendarz wydarzeń:

 • w poniedziałek 23 kwietnia 2018 roku o godz. 18.30, wykład « Belgia i ja » Thomasa Gunziga w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy al. Mickiewicza 9B w Krakowie (sala 303). Wydarzenie dla studentów i wykładowców.
   
 • we wtorek 24 kwietnia 2018 roku o godz. 17.30, wieczór literacki « Spotkanie z twórczością Thomasa Gunziga » z udziałem autora, połączony z lekturą jego twórczości oraz sesją autografów, w Massolit Books and Café przy ul. Felicjalnek 4 w Krakowie. Wstęp wolny!
   
 • w środę 25 kwietnia 2018 roku o godz. 18.30, spektakl « Chez ces gens-là » w wykonaniu trupy Les Capricieuses, w obecności Thomasa Gunziga, w Teatrze Zależnym przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie. Po spektaklu spotkanie z pisarzem oraz aktorami. Wstęp wolny!
   
 • w czwartek 26 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00, spektakl « Chez ces gens-là » w wykonaniu trupy Les Capricieuses w Teatrze Zależnym przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie. Wstęp wolny!
   
 • w piątek 27 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00, spektakl « Chez ces gens-là » w wykonaniu trupy Les Capricieuses w Teatrze Zależnym przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie. Wstęp wolny!

   

Wstęp na spektakl jest wolny. Dla grup możliwość wstępu jedynie po wcześniejszej rezerwacji na mail: m.giraud.wbi@gmail.com !

Wydarzenia przygotowała Marie Giraud, lektorka Walonii-Brukseli pracującą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Projekt teatralny jest owocem współpracy Marie Giraud i belgijskiego reżysera Axel de Vreese. Od wielu lat belgijski reżyser Axel de Vreese przygotowuje projekty teatralne ze studentami Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a lektor Walonii-Brukseli pracujący na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie włącza się do projektu. W ten sposób przy wsparciu Wallonie-Bruxelles International powstaje w całości belgijski spektakl. W poprzednich latach trupa Les Capricieuses wystawiła już sztuki takich belgijskich autorów jak Dominique Bréda, Thomas Gunzig, Frantz Fonson i Fernand Wicheler, Michel de Ghelderode czy André Praga.

 

Thomas Gunzig (ur. 1970) jest jednym z najbardziej znanych współczesnych pisarzy belgijskich. Jest autorem licznych powieści i opowiadań, które tłumaczone są na wiele języków. Jest też współtwórcą scenariusza do filmu « Zupełnie Nowy Testament » (2015).

 

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Wallonie-Bruxelles International, Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz belgijskiego banku Euroclear.

 

Więcej informacji o Thomasie Gunzigu: https://fr.wikipedia.org/wiki/Thomas_Gunzig

     

© Photo©Corentin Vandenbranden / Au Diable Vauvert Affiche réalisée par Paulina Wojdyna

Affiche réalisée par Paulina Och

 

Délégation Générale Wallonie-Bruxelles

Ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa

Téléphone: 00 48/ 22 583 70 01

Facebook : www.facebook.com/DWBvarsovie

Email: walbru@varsovie.pl

www.wbi.be/varsovie