Stephen Desberg, scenarzysta komiksowy na 21 MTK w Krakowie

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza...

Stephen Desberg, scenarzysta komiksowy (Walonia-Bruksela)
w Salonie Komiksu 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Na zaproszenie Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego Stephen Desberg, scenarzysta komiksowy z Walonii-Brukseli weźmie udział w Salonie Komiksu 21. Międzynarodowych Targów Ksiązki w Krakowie, które odbędą się od 26 do 29 października w Centrum Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.
W sobotę 28 października w godz. 14.00-15.00, w Sali Budapeszt C, Stephen Desberg spotka się z polskimi fanami komiksu podczas dyskusji, którą poprowadzi Artur Wabik z Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Tuż po spotkaniu z fanami komiksu, w godz. 15.00-16.00, autor będzie podpisywał komiksy w Salonie Komiskowym na Stoisku D78. Wstęp wolny dla osób, które wykupią bilet na Międzynarodowe Targi w Krakowie!
 Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie wspiera to wydarzenie.

Stephen Desberg rozpoczął swoją przygodę z komiksem w 1976 roku pisząc krótkie opowiadania do pisma « Tintin ». Karierę scenarzysty rozpoczął w 1978 roku przejmując po Morrisie Tillieux scenariusz do serii « Tif et Tondu » z rysunkami Willa, którą tworzył dla pisma « Spirou ». Kolejnymi jego komiksami były serie o tajnym agencie « 421 », o chłopcu w skórze kota « Billy the cat », czy też « Mic Mac Adam» i « Jimmy Tousseul ». Następnie wraz z rysownikiem Johanem De Moor wydał w Wydawnictwie Casterman serię « Gaspard de la nuit », a w miesięczniku «(A Suivre…)» oraz w wydawnictwie Lombard ukazały się przygody « Pi La Vache ». W latach 1989 – 1990 Stephen Desberg opublikował dwa albumy z rysunkami Willa, które ukazały się w kolekcji « Aire Libre » Wydawnictwa Dupuis : « Ogród pragnień » i « 27 List ». W 1996 roku wraz z rysownikiem Bernardem Vrancken stworzył nową serię « Czarna krew », której 4 albumy ukazały się w Wydawnictwie Lombard.

Salon Komiksu 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie się mieścił na Stoisku D78 i będzie otwarty od czwartku 26 października do niedzieli 29 października 2017 roku. Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, organizator Salonu Komiksu, zaprasza na liczne wydarzenia dla dzieci i dorosłych: warsztaty komiksowe, quizy i konkursy, dyskusje i spotkania poświęcone komiksowi, spotkania z autorami komiksów oraz podpisywanie przez nich książek.

Dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela w Warszawie wystawa poświęcona komiksowi belgijskiegmu będzie również prezentowana podczas 21. Mjiędzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Więcej informacji o 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie: http://ksiazka.krakow.pl/gb/
Więcej informacji o Salonie Komiksu 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie: https://www.facebook.com/events/121743035166825/
http://komiks.org.pl/salon-komiksu-2017/
Więcej informacji o Stephenie Desbergu : https://fr.wikipedia.org/wiki/Stephen_Desberg

© KSK 2017 – l’Association de la BD de Cracovie, 2017