Szkolenie « Frankofońska literatura belgijska – krótka historia gatunków literackich i możliwości ich wykorzystania na lekcjach języka francuskiego ze szczególnym uwzględnieniem noweli »

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza...

Szkolenie « Frankofońska literatura belgijska – krótka historia gatunków literackich
i możliwości ich wykorzystania na lekcjach języka francuskiego ze szczególnym uwzględnieniem noweli »
dla nauczycieli i metodyków j. francuskiego poprowadzi Luc Canautte z Uniwersytetu w Mons
w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku

Luc Canautte z Uniwersytetu w Mons poprowadzi w dniach od 17 do 19 listopada 2017 r. szkolenie z dydaktyki i metodyki nauczania j. francuskiego jako obcego « Frankofońska literatura belgijska – krótka historia gatunków literackich i możliwości ich wykorzystania na lekcjach języka francuskiego ze szczególnym uwzględnieniem noweli » w Centrum Szkoleniowym ORE przy ul. I. Paderewskiego 77 w Sulejówku. Podczas szkolenia zostaną podjęte takie tematy jak wprowadzenie do belgijskiej literatury francuskojęzycznej, jej historii oraz wykorzystanie jej na zajęciach j. francuskiego. Po części teoretycznej odbędą się warsztaty poświecone gatunkowi literackiemu jakim jest nowela.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z metodami wykorzystania tematu « belgijskości » w nauczaniu j. francuskiego, poznają wybranych autorów, dzieła literackie świadczące o bogactwie belgijskiej literatury frankofońskiej oraz przydane strony internetowe. Wezmą też udział w warsztatach pedagogicznych.

Luc Canautte jest filologiem romańskim, honorowym profesorem ds. nauczania języka francuskiego jako obcego w Królewskiej Szkole Wojskowej. Prowadzi zajęcia z nauczania j. francuskiego jako obcego na Uniwersytecie w Mons. Pracuje też jako wykładowca oraz koordynator w Haute Ecole Robert Schuman.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny! Wszyscy zainteresowani nauczyciele i metodycy j. francuskiego mogą zgłosić swój udział poprzez stronę internetową Ośrodka Rozwoju Edukacji ORE : https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3686

Zapisy na szkolenie prowadzone są do 13 listopada lub do wyczerpania miejsc (20).

Projekt ten realizowany jest w ramach Programu Wykonawczego na lata 2017-2019 do Porozumienia o współpracy między Walonią-Brukselą i Polską.

Więcej informacji: https://www.ore.edu.pl/o-nas/wydzialy/wydzia%C5%82-rozwoju-kompetencji-kluczowych/7875-frankofo%C5%84ska-literatura-belgijska-%E2%80%93-kr%C3%B3tka-historia-gatunk%C3%B3w-literackich-i-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-ich-wykorzystania-na-lekcjach-j%C4%99zyka-francuskiego-ze-szczeg%C3%B3lnym-uwzgl%C4%99dnieniem-noweli

https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3686