Szkolenie 4. Narzędzia do tworzenia atrakcyjnych gier, quizów oraz testów - Google Forms, Ordwall, Educandy

Google Forms jest bezpłatnym narzędziem internetowym umożliwiającym tworzenie ankiet. Ankiety mogą przybierać wiele form. Za pomocą narzędzia Google Forms możliwe jest tworzenie wielu materiałów m.in. quizów oraz testów. Utworzony materiał przesyłany jest za pomocą linku do odbiorców, którzy go wypełniają. Wyniki wraz z odpowiedziami uczestników zostają samoczynnie opracowane i dostępne są dla tworzącego materiał.

Wordwall jest platformą umożliwiającą przygotowywanie oraz wyszukiwanie interaktywnych, ciekawych graficznie ćwiczeń. Platforma w wersji darmowej umożliwia utworzenie pięciu ćwiczeń oraz nielimitowany dostęp do korzystania z ćwiczeń utworzonych przez inne osoby. Osoba tworząca ćwiczenie przesyła link do uczestników, którzy je wykonują. Po wykonaniu ćwiczenia przez uczestników, profil osoby, która utworzyła ćwiczenie umożliwia dostęp do jego wyników, w którym pokazana jest statystyka odpowiedzi. W celu utworzenia, więcej niż pięciu ćwiczeń konieczne jest wykupienie wersji płatnej. Platforma posiada wersję bezpłatną oraz płatną. Wersja bezpłatna umożliwia w pełni  wykorzystywanie narzędzia. Wersja płatna umożliwia m.in. użycie większej liczby szablonów.

Educandy jest platformą, która w prosty sposób pozwala na utworzenie interaktywnych gier, które mogą być wykorzystywane do nauki słownictwa. Praca z platformą polega na wyborze typu gry (m.in. wykreślanka, kółko i krzyżyk, krzyżówka, anagram, quiz) a następnie przesłaniu kodu dla uczestników.

Współpraca: Instytutem Francuskim w Polsce
Prowadzący: Aleksander Gendarz
Termin: 21 czerwca (w godzinach 18.00-19.00)

Materiały ze szkolenia dostępne po zalogowaniu:

Zaloguj się

 

Nasi partnerzy