Szkolenie 5. Teatr „Kamishibai” w nauczaniu języka francuskiego - Bajeczny francuski

Tematem szkolenia jest technika Kamishibai. Technika ta przedstawiona została w filmie pt. „Chronique du monde d’avant 2013”. Film dostępny jest w platformie Vimeo pod linkiem  zamieszczonym poniżej (rysunek 1). Kliknięcie na rysunek poniżej spowoduje przeniesienie do na stronę internetową Platformy, co umożliwi jego odtworzenie.  

Kamishibai jest to teatr realizowany za pomocą ilustracji oraz obrazków. Nazwa pochodzi z języka japońskiego i dosłownie oznacza teatr papierowy. Jest to sztuka opowiadania historii. Najważniejszym elementem techniki jest płaska, drewniana skrzynka będąca sceną/ekranem (jap. butai – scena). Historia opowiadana jest przy pomocy wsuwanych kartonowych plansz, na których przygotowano ilustracje. Teatr ten porównać można do teatru marionetkowego, gdzie w miejscu lalek występują obrazy [definicja na podstawie Wikipedia, Wolna Encyklopedia].

Współpraca:  Instytut Francuski w Polsce, Wallonie-Bruxelles International, Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku
Prowadzący: Daria Siatka

Materiały ze szkolenia dostępne po zalogowaniu:

Zaloguj się

Nasi partnerzy